wtorek, 10 maja 2016

Sala szkoleniowa w centrum Warszawy

Praga-Południe to dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Według danych GUS 1 stycznia 2015 dzielnica Praga-Południe miała powierzchnię 22,38 km², a liczba mieszkańców (stan na 31 grudnia 2014) wynosiła 178 309. Tu też znajduje się sala szkoleniowa na Saskiej Kępie.

wtorek, 14 stycznia 2014

Wypożyczanie auta dobrą możliwością dla jeżdżących sporadycznie



Do posiadania własnego samochodu aspiruje, prędzej czy później, każdy z nas. Oczywiste jest, że występują osoby, które nie mają takiej potrzeby, bo na przykład marzą o posiadaniu własnego jachtu, czy też nie zauważają takiej potrzeby. Inni ludzie z kolei dokonują zakupów co roku nowego modelu, czy też kolekcjonują stare samochody. W gruncie rzeczy można wyliczać różne przypadki bez końca. Skoncentrujmy się jednak na troszkę innym aspekcie – co z ludźmi, którzy posiadają prawo jazdy i dysponują pieniędzmi pozwalającymi na utrzymanie własnego samochodu, ale potrzebują go tylko sporadycznie kilka razy w roku? Czy w wyżej opisanym wypadku opłaca się ponosić koszty wszystkich składek i koszty eksploatacyjne, kiedy za kierownicą pojawimy się dosłownie parę razy do roku?

Opłaca się wypożyczać samochody!
Zdaje się, że w takiej sytuacji najkorzystniejsze będzie wypożyczanie samochodu wówczas, gdy jest nam on potrzebny. Jest możliwość poproszenia o pożyczenie własnego samochodu znajomych lub rodzinę. Tego typu rozwiązanie będzie miało wiele zalet, o czym poniżej.
Oszczędność pieniędzy z wynajmu aut.
Po pierwsze jeśli z reguły korzystamy z samochodu jedynie parę razy do roku, takie rozwiązanie może pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy. Trzeba pamiętać, że własny samochód w posiadaniu (w odróżnieniu od wynajmowanego auta) to nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia i koszty paliwa, ale także cały szereg wydatków na mechanika lub różnego rodzaju drobiazgi, które incydentalnie stają się niezbędne. Drugim atutem jest fakt, że dla wypożyczonego samochodu nie musimy starać się o zapewnienie miejsca parkingowego czy też garażu. Pozwoli to także zaoszczędzić finanse, albo co najmniej nerwy, o utratę których nie trudno w przypadku poszukiwania miejsc postojowych. Trzecim plusem wypożyczania aut jest fakt, że jest możliwość testowania rozmaitych modeli samochodów, a co się z tym wiąże mamy dużo przyjemności z jazdy.
Jeżeli zatem nasuwa się nam pomysł skorzystania z opcji wypożyczenia samochodu, warto zajrzeć przykładowo na stronę http://www.locomoto.pl, by dowiedzieć się więcej.